Home team Away Team

Bayonne

  • Penalty, Gerber, Rokocoko, Lacroix, Bernad, Carillo, Boutaty, O'Connor (2), Ugalde, Manukula,
    Conversions: Boyet (5), Ugalde (3),
71 - 7

Mogliano Rugby

  • Barbini,
    Conversions: Galon,
Bayonne
    Inter-
changes
15. Cedric Heymans
14. Sam Gerber
13. Thibault Lacroix Substituted off68'
12. Gabiriele Lovobalavu
11. Marvin O'Connor
10. Benjamin Boyet Substituted off41'
9. Guillaume Rouet Substituted off41'
1. Vitolio Manukula Substituted off61'
2. Gregory Arganese Substituted off52'
3. Nemiah Tialata Substituted off41'
4. Robin Linde
5. Abdellatif Boutaty Substituted off68'
6. Guillaume Bernad Substituted off41'
7. Jean-Jo Marmouyet
8. Marc Baget
Substitues
3. Matthieu Ugalde Substituted on41'
16. Francois Da Ros Substituted on52'
17. Marc Legras Substituted on41'
18. Walter Desmaison Substituted on61'
19. Dewald Meyer Senekal Substituted on68'
20. Francois Carillo Substituted on41'
21. Mike Phillips Substituted on41'
22. Josevata Rokocoko Substituted on68'
Mogliano Rugby
    Inter-
changes
15. Vittorio Candiago
14. Alessandro Onori
13. Enrico Ceccato
12. Ezio Galon Substituted off53'
Sin Binned 5' 11. Filippo Guarducci
10. Edoardo Padovani
9. Alberto Lucchese Substituted off74'
1. Davide Meggetto
2. Agustin Costa Repetto
3. Augusto Allori Substituted off57'
4. Meyer Swanepoel
5. Enrico Pavanello
6. Nicola Corbanese Substituted off41'
7. Marco Barbini Substituted off67'
8. Edoardo Candiago
Substitues
16. Ivan Gianesini
17. Laert Naka
18. Andrea Ceccato Substituted on57'
19. Federico Maso Substituted on67'
20. Mathew Gilbert Substituted on41'
21. Antonio Giabardo Substituted on74'
22. Giovanni Benvenuti Substituted on53'
Marco Gazzola
Forthcoming European Rugby Challenge Cup Fixtures
TimeFixture
European Rugby Challenge Cup
Thursday 16th October
European Rugby Challenge Cup
19:45Gloucester vs Brive
Friday 17th October
19:00Bordeaux-Begles vs Edinburgh
Saturday 18th October
13:00LOU Rugby vs London Welsh
14:30Cardiff Blues vs Grenoble
15:00Zebre vs Oyonnax
17:00Connacht vs La Rochelle
19:00Bayonne vs Exeter
19:45Stade Francais vs Newport Gwent D'gons
Thursday 23rd October
19:45London Welsh vs Bordeaux-Begles
Friday 24th October
18:30Grenoble vs London Irish
18:30La Rochelle vs Bayonne
19:30Brive vs Zebre
19:30Newport Gwent D'gons vs Newcastle
19:45Edinburgh vs LOU Rugby
Saturday 25th October
15:00Exeter vs Connacht
19:45Oyonnax vs Gloucester

Experts & Blogs

Phil Edwards

Phil Edwards

Read the thoughts and opinions of Phil Edwards with skysports.com