Home team Away Team

Bayonne

  • Chisholm,
    Penalty goals: Bustos Moyana (2),
    Conversions: Bustos Moyana,
13 - 26

Wasps

  • Varndell, Davies, Launchbury,
    Penalty goals: Goode (3),
    Conversions: Carlisle,
Bayonne
    Inter-
changes
15. Scott Spedding
Sin Binned 62' 14. Martin Bustos Moyana
13. Josevata Rokocoko
12. Manu Ahotaeiloa Substituted off60'
11. Bastien Fuster
10. Santiago Fernandez
9. Mathieu Belie Substituted off60'
1. Aretz Iguiniz Substituted off63'
2. Gregory Arganese Substituted off60'
3. Gert Muller Substituted off50'
4. Abdellatif Boutaty
5. Lisiate Fa'aoso Substituted off50'
6. Mark Chisholm
7. Julien Puricelli
8. Jean-Jo Marmouyet Substituted off55'
Substitues
16. David Roumieu Substituted on60'
17. Vitolio Manukula Substituted on63'
18. Neemia Tialata Substituted on50'
19. Dewald Meyer Senekal Substituted on50'
20. Bastien Duhalde Substituted on60'
21. Guillaume Bernad Substituted on55'
22. Marvin O'Connor
23. Stephen Brett Substituted on60'
Wasps
    Inter-
changes
15. Elliot Daly
14. William Helu
13. Chris Bell
12. Charles Hayter Substituted off74'
11. Tom Varndell
10. Andy Goode Substituted off63'
9. Charlie Davies Substituted off54'
1. Matt Mullan Substituted off73'
2. Carlo Festuccia
3. Philip Swainston Substituted off73'
4. Kearnan Myall Substituted off60'
5. Joe Launchbury
6. Ashley Johnson
7. James Haskell
8. Sam Jones Substituted off69'
Substitues
16. Tom Lindsay
17. Simon McIntyre Substituted on73'
18. Will Taylor Substituted on73'
19. Tom Palmer Substituted on60'
20. Guy Thompson Substituted on69'
21. Simpson Substituted on54'
22. Joe Carlisle Substituted on63'
23. Andrew Suniula Substituted on74'
Forthcoming European Rugby Challenge Cup Fixtures
TimeFixture
European Rugby Challenge Cup
Thursday 16th October
European Rugby Challenge Cup
19:45Gloucester vs Brive
Friday 17th October
19:00Bordeaux-Begles vs Edinburgh
Saturday 18th October
13:00LOU Rugby vs London Welsh
14:30Cardiff Blues vs Grenoble
15:00Zebre vs Oyonnax
17:00Connacht vs La Rochelle
19:00Bayonne vs Exeter
19:45Stade Francais vs Newport Gwent D'gons
Thursday 23rd October
19:45London Welsh vs Bordeaux-Begles
Friday 24th October
18:30Grenoble vs London Irish
18:30La Rochelle vs Bayonne
19:30Brive vs Zebre
19:30Newport Gwent D'gons vs Newcastle
19:45Edinburgh vs LOU Rugby
Saturday 25th October
15:00Exeter vs Connacht
19:45Oyonnax vs Gloucester

Experts & Blogs

Phil Edwards

Phil Edwards

Read the thoughts and opinions of Phil Edwards with skysports.com