Home team Away Team

Bath

  • Watson,
    Penalty goals: Ford (3),
    Conversions: Ford,
16 - 30

Northampton

  • Dowson, Foden,
    Penalty goals: Myler (6),
    Conversions: Myler,
Bath
    Inter-
changes
15. Nick Abendanon
14. Semesa Rokoduguni
13. Jonathan Joseph
12. Ollie Devoto Substituted off64'
11. Anthony Watson Substituted off66'
10. George Ford
9. Micky Young Substituted off48'
1. Paul James Substituted off57'
2. Tom Dunn Substituted off68'
3. David Wilson Substituted off57'
4. Stuart Hooper Substituted off73'
5. Dave Attwood
6. Carl Fearns
7. Francois Louw
8. Leroy Houston Substituted off55'
Substitues
16. Eusebio Guinazu Substituted on68'
17. Nathan Catt Substituted on57'
Sin Binned 71' 18. Anthony Perenise Substituted on57'
19. Dominic Day Substituted on73'
20. Guy Mercer Substituted on55'
21. Peter Stringer Substituted on48'
22. Gavin Henson Substituted on64'
23. Horacio Agulla Substituted on66'
Northampton
    Inter-
changes
15. Ben Foden
14. Ken Pisi
13. George Pisi Substituted off80'
12. Luther Burrell Substituted off78'
11. George North
10. Stephen Myler
9. Lee Dickson Substituted off58'
Sin Binned 44' 1. Alex Corbisiero Substituted off61'
2. Mike Haywood Substituted off73'
3. Tom Mercey Substituted off61'
4. Samu Manoa Substituted off65'
5. Courtney Lawes
6. Calum Clark Substituted off61'
7. Tom Wood
8. Sam Dickson
Substitues
16. Ross McMillian Substituted on73'
17. Alex Waller Substituted on61'
18. Gareth Denman Substituted on61'
19. Christian Day Substituted on65'
20. Phil Dowson Substituted on61'
21. Kahn Fotuali'i Substituted on58'
22. Ryan Wilson Substituted on80'
23. Tom Stephenson Substituted on78'

Quick Stats

Get the Adobe Flash Player to view this content.

Forthcoming European Rugby Challenge Cup Fixtures
TimeFixture
European Rugby Challenge Cup
Thursday 16th October
European Rugby Challenge Cup
19:45Gloucester vs Brive
Friday 17th October
19:00Bordeaux-Begles vs Edinburgh
Saturday 18th October
13:00LOU Rugby vs London Welsh
14:30Cardiff Blues vs Grenoble
15:00Zebre vs Oyonnax
17:00Connacht vs La Rochelle
19:00Bayonne vs Exeter
19:45Stade Francais vs Newport Gwent D'gons
Thursday 23rd October
19:45London Welsh vs Bordeaux-Begles
Friday 24th October
18:30Grenoble vs London Irish
18:30La Rochelle vs Bayonne
19:30Brive vs Zebre
19:30Newport Gwent D'gons vs Newcastle
19:45Edinburgh vs LOU Rugby
Saturday 25th October
15:00Exeter vs Connacht
19:45Oyonnax vs Gloucester

Experts & Blogs

Phil Edwards

Phil Edwards

Read the thoughts and opinions of Phil Edwards with skysports.com