Order of play

Last updated: 20th June 2010  

Order of play

Order of Play for Monday June 21
(All times local)

Centre
13:00: (1) Roger Federer (Swi) v Alejandro Falla (Col), Laura Robson (Gbr) v (4) Jelena Jankovic (Ser), (3) Novak Djokovic (Ser) v Olivier Rochus (Bel)

Court No 1
13:00: Kevin Anderson (Rsa) v (7) Nikolay Davydenko (Rus), Rajeev Ram (USA) v (5) Andy Roddick (USA), Rossana De Los Rios (Par) v (2) Venus Williams (USA)

Court 2
12:00: (8) Kim Clijsters (Bel) v Maria Elena Camerin (Ita), Mardy Fish (USA) v Bernard Tomic (Aus), (5) Francesca Schiavone (Ita) v Vera Dushevina (Rus), Maximo Gonzalez (Arg) v (15) Lleyton Hewitt (Aus)

Court 5
12:00: Tatjana Malek (Ger) v (12) Nadia Petrova (Rus), (21) Gael Monfils (Fra) v Leonardo Mayer (Arg), Regina Kulikova (Rus) v Melanie South (Gbr), Peter Luczak (Aus) v (30) Tommy Robredo (Spa)

Court 6
12:00: Ilija Bozoljac (Ser) v Nicolas Massu (Chi), (26) Alisa Kleybanova (Rus) v Sandra Zahlavova (Cze), Tsvetana Pironkova (Bul) v Anna Lapushchenkova (Rus), Ramon Delgado (Par) v Teimuraz Gabashvili (Rus)

Court 7
12:00: Stefanie Voegele (Swi) v (27) Maria Kirilenko (Rus), Igor Kunitsyn (Rus) v Viktor Troicki (Ser), Juan Ignacio Chela (Arg) v Taylor Dent (USA), (34) Kateryna Bondarenko (Ukr) v Greta Arn (Hun)

Court 8
12:00: Michal Przysiezny (Pol) v (17) Ivan Ljubicic (Cro), Polona Hercog (Slo) v (30) Yaroslava Shvedova (Kaz), Michael Llodra (Fra) v Jesse Witten (USA), Sania Mirza (Ind) v Angelique Kerber (Ger)

Court 9
12:00: Yung-Jan Chan (Tpe) v Patty Schnyder (Swi), Sofia Arvidsson (Swe) v Alla Kudryavtseva (Rus), Karol Beck (Svk) v Santiago Ventura (Spa)

Court 10
12:00: Igor Andreev (Rus) v Daniel Brands (Ger), Eleni Daniilidou (Gre) v Aleksandra Wozniak (Can), Eduardo Schwank (Arg) v Evgeny Korolev (Kaz), Ekaterina Makarova (Rus) v Agnes Szavay (Hun)

Court 11
12:00: Horacio Zeballos (Arg) v Yen-Hsun Lu (Tpe), Dmitry Tursunov (Rus) v Rainer Schuettler (Ger), Lucie Hradecka (Cze) v Varvara Lepchenko (USA)

Court 12
12:00: Petra Martic (Cro) v Elena Baltacha (Gbr), (11) Marin Cilic (Cro) v Florian Mayer (Ger), (12) Tomas Berdych (Cze) v Andrey Golubev (Kaz), (17) Justine Henin (Bel) v Anastasija Sevastova (Lat)

Court 14
12:00: (22) Feliciano Lopez (Spa) v Jesse Levine (USA), Noppawan Lertcheewakarn (Tha) v Andrea Hlavackova (Cze), (15) Yanina Wickmayer (Bel) v Alison Riske (USA), (29) Philipp Kohlschreiber (Ger) v Potito Starace (Ita)

Court 15
12:00: Shenay Perry (USA) v Anastasiya Yakimova (Blr), Paolo Lorenzi (Ita) v (28) Albert Montanes (Spa), Ryan Sweeting (USA) v Benjamin Becker (Ger), Renata Voracova (Cze) v Jarmila Groth (Svk)

Court 16
12:00: Karolina Sprem (Cro) v Bethanie Mattek-Sands (USA), Brendan Evans (USA) v Jesse Huta Galung (Ned), Zuzana Kucova (Svk) v Alicia Molik (Aus), Janko Tipsarevic (Ser) v Arnaud Clement (Fra)

Court 17
12:00: Ricardas Berankis (Lit) v Carsten Ball (Aus), Marsel Ilhan (Tur) v Marcos Daniel (Bra), Stephanie Dubois (Can) v Kirsten Flipkens (Bel)

Court 18
12:00: Julia Goerges (Ger) v (11) Marion Bartoli (Fra), Dustin Brown (Jam) v (16) Jurgen Melzer (Aut), Denis Istomin (Uzb) v (20) Stanislas Wawrinka (Swi), Anna-Lena Groenefeld (Ger) v (33) Melanie Oudin (USA)

Court 19
12:00: Nuria Llagostera Vives (Spa) v (21) Vera Zvonareva (Rus), (31) Victor Hanescu (Rom) v Andrey Kuznetsov (Rus), Kristina Barrois (Ger) v Mariya Koryttseva (Ukr)

Click Here for Your Free Bet