Skip to content
Home
Sports
Football
F1
Cricket
Rugby Union
Rugby League
Golf
Boxing
NFL
Tennis
Racing
Darts
Netball
MMA
More Sports
Scores
Watch
Sky Bet
Shop
More
Podcasts
Live on Sky
Get Sky Sports
Sky Mobile Apps
NOW
Kick It Out
Black Lives Matter
British South Asians in Football
Watch Sky Sports
Racing
Home
News
Racecards
Fast Results
Full Results
Naps
Watch
Pointers
Sky Bet
ABC
Features
Pundits
Race Calendar
More
Racecards
Today
Today
Tomorrow
Sun Apr 28
Mon Apr 29
Tue Apr 30
Big Race Entries
All Meetings
All Meetings
Chepstow
Doncaster
Newcastle
Perth
Sandown Park
Cork (IRE)
Downpatrick (IRE)
San Isidro (ARG)
Chantilly (FR)
Marseille-Borely (FR)
Vincennes (FR)
Fairview (SAF)
Aqueduct (USA)
Charles Town (USA)
Golden Gate Fields (USA)
Gulfstream (USA)
Keeneland (USA)
Laurel Park (USA)
Lone Star Park (USA)
Oaklawn Park (USA)
Santa Anita (USA)
Tampa Bay Downs (USA)
Chepstow
Going:
Good (Good to Soft in places)
16:39
Dunraven Windows Mares' Maiden Hurdle (GBB Race)
(4yo+, Class 4, 2m 3f 100y, 16 runners)
17:10
Sun Trade Windows Handicap Chase
(5yo+, Class 4, 3m 2f 54y, 12 runners)
17:40
Sun Trade Windows Handicap Hurdle
(4yo+, Class 3, 2m 11y, 9 runners)
18:10
Dunraven Windows Handicap Chase
(5yo+, Class 3, 2m 3f 98y, 9 runners)
18:40
Braceys Maiden Hurdle (GBB Race) (Div 1)
(4yo+, Class 4, 2m 11y, 12 runners)
19:10
Braceys Maiden Hurdle (GBB Race) (Div 2)
(4yo+, Class 4, 2m 11y, 11 runners)
19:40
Dunraven Bowl 'Grassroots' Open Hunters' Chase
(5yo+, Class 5, 2m 7f 131y, 11 runners)
20:15
Braceys Handicap Hurdle
(4yo+, Class 4, 2m 7f 131y, 14 runners)
Doncaster
Going:
Soft (Good to Soft in places)
13:23
Grace And Dotty Handicap (Div 1)
(4yo+, Class 6, 7f 6y, 11 runners)
Result
13:58
Grace And Dotty Handicap (Div 2)
(4yo+, Class 6, 7f 6y, 12 runners)
Result
14:33
Town Moor Business Club Novice Stakes (GBB Race)
(3yo+, Class 4, 7f 6y, 11 runners)
Result
15:08
EBF Maiden Fillies' Stakes (GBB Race)
(3yo, Class 5, 1m 3f 197y, 5 runners)
15:40
Andy Gibson Memorial Handicap
(3yo, Class 4, 1m 2f 43y, 7 runners)
16:15
Doncaster Chamber Of Commerce Fillies' Handicap
(4yo+, Class 5, 1m 2f 43y, 7 runners)
16:55
Club Doncaster Handicap
(4yo+, Class 5, 1m 3f 197y, 16 runners)
17:30
Summer Saturday Series Handicap (Str)
(3yo, Class 5, 1m, 14 runners)
Newcastle
Going:
Standard
17:25
Download The Racing App Now 'Hands And Heels' Apprentice Handicap
(4yo+, Class 4, 1m 4f 98y, 4 runners)
18:00
Roflow Spring Evening Gala Gallop Handicap
(4yo+, Class 6, 1m 2f 42y, 11 runners)
18:30
Try The Racing App This Afternoon Handicap (Div 1)
(4yo+, Class 6, 1m 5y, 8 runners)
19:00
Try The Racing App This Afternoon Handicap (Div 2)
(4yo+, Class 6, 1m 5y, 9 runners)
19:30
Roflow Supporting ABF & SSAFA Charities Fillies' Handicap
(3yo, Class 5, 7f 14y, 8 runners)
20:00
Enjoy The Racing App For Free Restricted Maiden Fillies' Stakes (GBB Race)
(3-5yo, Class 5, 7f 14y, 6 runners)
20:30
Download The Raceday Ready App 'Confined' Handicap
(4yo+, Class 5, 5f, 13 runners)
21:00
Get Raceday Ready Handicap
(4yo+, Class 6, 6f, 10 runners)
Perth
Going:
Soft
13:30
AK Bets Best Price Every Runner Handicap Hurdle
(4yo+, Class 4, 2m 47y, 11 runners)
Result
14:05
QuinnBet Highland National Handicap Chase
(5yo+, Class 3, 3m 6f 121y, 9 runners)
Result
14:40
AK Bets Chat To A Trader Novices' Hurdle (GBB Race)
(4yo+, Class 4, 2m 47y, 8 runners)
Result
15:15
Muirhall Energy Novices' Limited Handicap Chase (GBB Race)
(5yo+, Class 3, 2m 7f 180y, 10 runners)
15:50
AK Bets Home Of Free Bets Handicap Chase
(5yo+, Class 3, 2m 7f 180y, 6 runners)
16:25
AK Bets Watch All UK Racing Novices' Handicap Hurdle
(4yo+, Class 5, 2m 4f 35y, 12 runners)
17:00
AK Bets Big Prices Big Limits Open NH Flat Race (GBB Race)
(4-6yo, Class 4, 2m 47y, 13 runners)
Sandown Park
Going:
Good (Good to Soft in places)
13:15
bet365 Handicap
(3yo, Class 2, 5f 10y, 9 runners)
Result
13:50
bet365 Esher Cup Handicap
(3yo, Class 2, 1m, 5 runners)
Result
14:25
bet365 Gordon Richards Stakes (Group 3)
(4yo+, Class 1, 1m 1f 209y, 7 runners)
Result
15:00
bet365 Mile (Group 2)
(4yo+, Class 1, 1m, 6 runners)
Result
15:35
bet365 Classic Trial (Group 3)
(3yo, Class 1, 1m 1f 209y, 8 runners)
16:10
bet365 'Wild Card' Fillies' Novice Stakes (GBB Race)
(3yo, Class 2, 1m 1f 209y, 8 runners)
16:45
Nordoff & Robbins Judy Martin Memorial Handicap
(3yo, Class 4, 1m 1f 209y, 12 runners)
Cork (IRE)
Going:
Soft
13:40
Welcome To Cork Racecourse Mallow Maiden
(3yo, Class , 1m, 18 runners)
Result
14:15
Follow Us On Social Media Handicap (47-65)
(4yo+, Class , 1m, 18 runners)
Result
14:50
Irish Stallion Farms EBF Noblesse Stakes (Fillies' Listed)
(4yo+, Class 1, 1m 4f 25y, 12 runners)
Result
15:25
GAIN The Advantage Series Handicap
(3yo, Class , 1m 4f 25y, 9 runners)
16:00
Cork Maiden
(3yo, Class , 1m 4f 25y, 7 runners)
16:35
Buy Tickets At CorkRacecourse.ie Maiden
(3yo+, Class , 1m 2f 50y, 11 runners)
17:05
Sign Up To Our Newsletter Race
(3yo, Class , 1m 2f 50y, 5 runners)
17:35
Racing Again May 10th & 11th Handicap
(3yo+, Class , 1m 2f 50y, 12 runners)
Downpatrick (IRE)
Going:
Good (Good to Yielding in places)
16:20
Redweld Stables Maiden Hurdle
(4yo+, Class , 2m 1f 165y, 15 runners)
16:50
Billie & Bertie FitzGerald Memorial Maiden Hurdle
(4yo+, Class , 2m 2f 185y, 7 runners)
17:20
Grant Bros Developments Handicap Hurdle (80-95)
(4yo+, Class , 2m 2f 185y, 15 runners)
17:50
Toals Bookmakers Handicap Hurdle (80-102)
(4yo+, Class , 2m 7f 55y, 14 runners)
18:20
Randox Ulster National Handicap Chase
(5yo+, Class , 3m 4f 165y, 15 runners)
18:50
Boardsmill Sires Handicap Chase (0-109)
(5yo+, Class , 2m 3f 100y, 10 runners)
19:20
WKD Beginners Chase
(5yo+, Class , 2m 7f 150y, 8 runners)
San Isidro (ARG)
18:00
Race 1 - Maiden
(6-7yo, Class , 5f 103y, 13 runners)
18:30
Race 2 - Maiden
(4yo, Class , 6f 211y, 7 runners)
19:00
Race 3 - Maiden
(3yo, Class , 7f 210y, 11 runners)
19:30
Race 4 - Maiden
(3yo, Class , 7f 210y, 11 runners)
20:00
Race 5 - Allowance
(3yo, Class , 7f 210y, 7 runners)
20:30
Race 6 - Maiden
(3yo, Class , 6f 211y, 9 runners)
21:00
Race 7 - Allowance
(4yo, Class , 6f 211y, 9 runners)
21:30
Race 8 - Handicap Guatan H
(4yo, Class , 5f 212y, 8 runners)
22:00
Race 9 - Allowance
(3yo, Class , 5f 212y, 11 runners)
22:30
Race 10 - Allowance
(4yo, Class , 6f 211y, 7 runners)
23:00
Race 11 - Allowance
(5yo, Class , 7f 210y, 9 runners)
23:30
Race 12 - Maiden
(5yo, Class , 5f 103y, 10 runners)
00:00
Race 13 - Maiden
(3yo, Class , 7f 210y, 15 runners)
Chantilly (FR)
Going:
Good to Soft
12:25
Du Mont De Po Stakes
(2yo, Class , 4f 213y, 7 runners)
Result
13:00
Du Pavillon Rustiq Handicap - AWT
(3yo, Class , 6f 211y, 6 runners)
Result
13:35
De La Salle Du Sanglier Maiden Stakes
(3yo, Class , 7f 209y, 8 runners)
Result
14:10
Du Chemin Des Clos Handicap - AWT
(4yo+, Class , 1m 1f 97y, 17 runners)
Result
14:45
De La Route De La Duchesse Stakes
(3yo, Class , 7f 209y, 11 runners)
Result
15:20
Du Chemin Des Poissonniers Handicap - AWT
(4yo+, Class , 1m 1f 97y, 17 runners)
15:55
Du Champ D'Alouette Stakes
(4yo+, Class , 1m 3f 204y, 11 runners)
16:30
Du Chemin De La Cartouche Handicap - AWT
(4yo+, Class , 1m 1f 97y, 17 runners)
17:05
De La Pierre Tournante Stakes - AWT
(4yo+, Class , 1m 1f 97y, 14 runners)
Marseille-Borely (FR)
Going:
Standard
10:35
Prix Du Jardin De Corbieres - Attele
(3yo, Class , 1m 3f 204y, 12 runners)
Result
11:06
Prix Du Parc Du Grand Seminaire - Monte
(4yo+, Class , 1m 3f 204y, 9 runners)
Result
11:38
Prix Du Parc De La Porte D'aix - Attele
(6yo, Class , 1m 6f 200y, 13 runners)
Result
12:10
Prix Du Jardin De La Colline Puget - Attele
(5yo, Class , 1m 3f 204y, 10 runners)
Result
12:42
Prix Du Jardin De La Magalone - Attele
(6-8yo, Class , 1m 3f 204y, 13 runners)
Result
13:17
Prix Du Parc De La Pelouque - Attele
(4yo, Class , 1m 6f 200y, 13 runners)
Result
13:52
Prix Du Parc Bortoli - Attele
(7yo, Class , 1m 6f 200y, 16 runners)
Result
14:27
Prix Du Jardin Chanot - Attele
(6-8yo, Class , 1m 3f 204y, 13 runners)
Result
Vincennes (FR)
Going:
Standard
15:03
Prix Maginus - Attele
(4yo, Class , 1m 5f 92y, 12 runners)
15:38
Prix Claudia - Attele
(5yo, Class , 1m 5f 92y, 12 runners)
16:13
Prix Rene Palyart - Etrier 4 Ans Q1 - Monte
(4yo, Class , 1m 2f 178y, 9 runners)
16:48
Prix De Villecresnes - Attele
(6-8yo, Class , 1m 2f 96y, 13 runners)
17:23
Prix Sirone - Attele
(6-7yo, Class , 1m 2f 96y, 15 runners)
17:58
Prix Louis Forcinal - Etrier 5 Ans Q1 - Monte
(5yo, Class , 1m 6f 36y, 10 runners)
18:33
Prix Enif - Attele
(4yo, Class , 1m 5f 92y, 12 runners)
19:15
Prix Huberta - Attele
(7-1yo, Class , 1m 6f 36y, 16 runners)
Fairview (SAF)
Going:
Standard
11:25
Welcome To Nelson Mandela Bay Maiden Juvenile Plate
(2yo, Class , 6f 211y, 8 runners)
Result
11:55
Racehorse Owners Association Open Maiden (F & M)
(3yo+, Class , 4f 214y, 11 runners)
Result
12:30
www.soccer6.co.za Open Maiden (F & M)
(3yo+, Class , 7f 210y, 10 runners)
Result
13:05
4racing.tv Fm 68 Handicap (F & M)
(3yo+, Class , 4f 214y, 9 runners)
Result
13:40
Play Soccer 6, 10 And 13 Classified Stakes
(3yo+, Class , 5f 212y, 12 runners)
Result
14:15
Tab Telebet 0861 000 822 Mr 66 Handicap
(3yo+, Class , 6f 102y, 10 runners)
Result
14:50
Racing240 For Racing. For You Fm 86 Handicap (F & M)
(3yo+, Class , 7f 210y, 9 runners)
Result
15:30
Next Fairview Racemeeting Friday 3 May Classified Stakes
(3yo+, Class , 1m 2f 206y, 13 runners)
Aqueduct (USA)
18:20
Race 1 - Maiden Claiming
(3yo+, Class , 1m, 8 runners)
18:51
Race 2 - Allowance Optional Claiming
(3yo, Class , 6f 110y, 6 runners)
19:23
Race 3 - Claiming
(4yo+, Class , 1m, 10 runners)
19:54
Race 4 - Claiming
(4yo+, Class , 1m, 8 runners)
20:29
Race 5 - Allowance
(3yo+, Class , 1m 110y, 16 runners)
21:10
Race 6 - Maiden Special Weight
(3yo+, Class , 6f, 16 runners)
21:42
Race 7 - Allowance Optional Claiming
(4yo+, Class , 1m, 8 runners)
22:14
Race 8 - Maiden Special Weight
(3yo+, Class , 1m, 14 runners)
Charles Town (USA)
00:00
Race 1 - Allowance Optional Claiming
(3yo+, Class , 4f 110y, 6 runners)
00:32
Race 2 - Claiming
(3yo+, Class , 4f 110y, 7 runners)
01:02
Race 3 - Claiming
(3yo+, Class , 1m 110y, 9 runners)
01:32
Race 4 - Maiden Claiming
(3yo, Class , 4f 110y, 7 runners)
02:02
Race 5 - Maiden Claiming
(3yo, Class , 4f 110y, 8 runners)
02:32
Race 6 - Claiming
(3yo+, Class , 7f, 9 runners)
03:02
Race 7 - Allowance
(3yo+, Class , 7f, 7 runners)
03:32
Race 8 - Maiden Claiming
(3yo, Class , 4f 110y, 11 runners)
Golden Gate Fields (USA)
22:15
Race 1 - Maiden Claiming
(3yo, Class , 1m, 6 runners)
22:49
Race 2 - Starter Allowance
(3yo, Class , 1m, 5 runners)
23:19
Race 3 - Maiden Special Weight
(3yo+, Class , 6f, 6 runners)
23:50
Race 4 - Claiming
(3yo+, Class , 1m, 7 runners)
00:21
Race 5 - Starter Optional Claiming
(3yo+, Class , 5f 110y, 6 runners)
00:52
Race 6 - Starter Allowance
(3yo+, Class , 1m, 7 runners)
01:24
Race 7 - Claiming
(3yo+, Class , 5f 110y, 8 runners)
Gulfstream (USA)
18:10
Race 1 - Maiden Optional Claiming
(3yo, Class , 6f 110y, 7 runners)
18:42
Race 2 - Maiden Special Weight
(3yo, Class , 5f, 10 runners)
19:14
Race 3 - Claiming
(3yo+, Class , 7f, 7 runners)
19:46
Race 4 - Maiden Claiming
(3yo+, Class , 6f, 6 runners)
20:15
Race 5 - Claiming
(3yo+, Class , 1m, 8 runners)
20:46
Race 6 - Maiden Claiming
(3yo, Class , 5f, 9 runners)
21:18
Race 7 - Starter Optional Claiming
(3yo, Class , 1m 110y, 6 runners)
21:50
Race 8 - Starter Optional Claiming
(3yo, Class , 5f 110y, 9 runners)
22:21
Race 9 - Maiden Optional Claiming
(3yo, Class , 7f 110y, 12 runners)
Keeneland (USA)
17:30
Race 1 - Maiden Special Weight
(2yo, Class , 5f 110y, 12 runners)
18:01
Race 2 - Maiden Special Weight
(2yo, Class , 4f 110y, 9 runners)
18:32
Race 3 - Allowance
(4yo+, Class , 1m, 12 runners)
19:03
Race 4 - Maiden Special Weight
(3yo+, Class , 6f, 10 runners)
19:34
Race 5 - Allowance
(3yo, Class , 1m 1f 110y, 11 runners)
20:05
Race 6 - Allowance
(4yo+, Class , 6f, 8 runners)
20:36
Race 7 - Maiden Special Weight
(3yo, Class , 6f, 12 runners)
21:07
Race 8 - Bewitch S. Presented By Keeneland Salestakes - Grade 3
(4yo+, Class , 1m 4f, 9 runners)
21:38
Race 9 - Allowance Optional Claiming
(4yo+, Class , 7f, 12 runners)
22:09
Race 10 - Allowance
(3yo, Class , 1m 1f 110y, 11 runners)
Laurel Park (USA)
17:25
Race 1 - Claiming
(3yo+, Class , 1m, 6 runners)
17:55
Race 2 - Starter Optional Claiming
(3yo+, Class , 5f 110y, 8 runners)
18:24
Race 3 - Maiden Claiming
(3-5yo, Class , 6f, 6 runners)
18:53
Race 4 - Claiming
(3yo, Class , 7f, 7 runners)
19:20
Race 5 - Claiming
(3yo+, Class , 1m 110y, 9 runners)
19:51
Race 6 - Claiming
(3yo+, Class , 1m 110y, 7 runners)
20:23
Race 7 - Maiden Special Weight
(3-5yo, Class , 5f 110y, 13 runners)
20:55
Race 8 - Allowance Optional Claiming
(3yo+, Class , 1m 110y, 6 runners)
21:26
Race 9 - Maiden Claiming
(3yo, Class , 1m 110y, 7 runners)
Lone Star Park (USA)
00:35
Race 1 - Claiming
(3yo+, Class , 1m, 6 runners)
01:02
Race 2 - Claiming
(3yo+, Class , 5f 110y, 7 runners)
01:29
Race 3 - Claiming
(3yo+, Class , 1m, 8 runners)
01:56
Race 4 - Claiming
(3yo+, Class , 7f, 7 runners)
02:23
Race 5 - Claiming
(3yo+, Class , 1m, 11 runners)
02:50
Race 6 - Maiden Special Weight
(3yo, Class , 5f 110y, 8 runners)
03:17
Race 7 - Allowance Optional Claiming
(3yo+, Class , 6f, 7 runners)
03:44
Race 8 - Allowance
(3yo+, Class , 1m, 14 runners)
Oaklawn Park (USA)
18:35
Race 1 - Claiming
(4yo+, Class , 1m 110y, 8 runners)
19:10
Race 2 - Claiming
(3yo+, Class , 1m 110y, 9 runners)
19:44
Race 3 - Claiming
(3yo+, Class , 6f, 9 runners)
20:18
Race 4 - Allowance Optional Claiming
(3yo, Class , 1m 110y, 6 runners)
20:50
Race 5 - Maiden Claiming
(3yo+, Class , 6f, 11 runners)
21:22
Race 6 - Claiming
(3yo+, Class , 6f, 11 runners)
21:54
Race 7 - Maiden Special Weight
(3yo, Class , 6f, 10 runners)
22:26
Race 8 - Claiming
(4yo+, Class , 1m 110y, 11 runners)
22:58
Race 9 - Allowance
(3yo+, Class , 6f, 6 runners)
23:28
Race 10 - Claiming
(3yo+, Class , 6f, 11 runners)
Santa Anita (USA)
21:00
Race 1 - Starter Optional Claiming
(3yo+, Class , 1m, 7 runners)
21:30
Race 2 - Maiden Claiming
(3-5yo, Class , 6f, 7 runners)
22:03
Race 3 - Allowance Optional Claiming
(3yo+, Class , 6f, 8 runners)
22:33
Race 4 - Maiden Claiming
(3-5yo, Class , 6f, 11 runners)
23:04
Race 5 - Maiden Claiming
(3-5yo, Class , 6f, 8 runners)
23:35
Race 6 - Maiden Special Weight
(3-5yo, Class , 5f 110y, 11 runners)
00:06
Race 7 - Allowance Optional Claiming
(4yo+, Class , 1m, 8 runners)
00:37
Race 8 - Allowance Optional Claiming
(3yo+, Class , 1m, 6 runners)
01:08
Race 9 - Maiden Claiming
(3-5yo, Class , 1m, 12 runners)
Tampa Bay Downs (USA)
Going:
Fast
17:35
Race 1 - Claiming
(3yo+, Class , 6f, 7 runners)
18:07
Race 2 - Claiming
(4yo+, Class , 1m 39y, 7 runners)
18:35
Race 3 - Maiden Special Weight
(3yo+, Class , 1m, 7 runners)
19:08
Race 4 - Allowance Optional Claiming
(4yo+, Class , 6f, 4 runners)
19:38
Race 5 - Maiden Claiming
(3yo, Class , 1m, 10 runners)
20:09
Race 6 - Claiming
(3yo+, Class , 5f 110y, 8 runners)
20:41
Race 7 - Maiden Claiming
(3yo, Class , 1m, 9 runners)
21:12
Race 8 - Claiming
(3yo+, Class , 6f 110y, 8 runners)
21:44
Race 9 - Allowance Optional Claiming
(4yo+, Class , 1m 110y, 10 runners)
Home
Sports
Football
F1
Cricket
Rugby Union
Rugby League
Golf
Boxing
NFL
Tennis
Racing
Darts
Netball
MMA
More Sports
Scores
Watch
Sky Bet
Shop
More
Podcasts
Live on Sky
Get Sky Sports
Sky Mobile Apps
NOW
Kick It Out
Black Lives Matter
British South Asians in Football
Watch Sky Sports